Blogger Nedir, Blogger Kime Denir ?

Blogger Nedir, Blogger Kime Denir ?

Blog yazarı anlama gelir. Rahatça düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir web sitesidir bloglar. Blog yazarı olmak istiyorsanız sanırım birazcık da samimi bir mevzuşma tavrınız olmalı. Aslına bakarsan samimi mevzuşma tavrınız olursa yazılarınızı okuyanlar, biriyle mevzuşuyormuş hissine kapılabilir. Bu da onların hoşuna gider ve sizin yazılarınızı takip etmeye başlarlar. Güncel konular ile ilgili yazılar ilgi çekici olabilir örneğin. Veya günlüğünüzü paylaşmanız ilgilerini çekebilir. Anlatış seçiminız doğrusu bir anlamda üslûbunuz önemlidir. Her günlük, dikkat çekmeyebilir. Onu keyifli hale getirecek olan Bloggerlardır.

Yaşamış olduğunız olaylar ilginç olmasa bile anlatış seçiminız ile onu ilginç hale getirebilirsiniz. Bu da sizin yazma yeteneğinizi ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Yeteneğinizi ortaya çıkarmak için meydana getirdiğinız işi en iyi şekilde yapmalısınız. O süre aslına bakarsanız sizdeki kabiliyet ortaya çıkacaktır ister istemez. Bence bir Blogger başkasını eleştirmek yerine kendi çabalarını, kabiliyeti ile birleştirerek çok güzel yazılar ortaya çıkarma yolunda ilerleyebilir. Bir tek başkalarının yazılarını eleştirip, kendi yazılarındaki hatayı görmezden gelmek, sadece o Blogger’a kaybettirir. Fayda yerine zarara girmiş olur.

> Eleştiriye açık olmalı ve bu eleştiriler doğrultusunda kendine bir yol haritası çizmelidir. Bu harita üzerinde planlı bir şekilde gitmeye çalışabilir. “Peki hep eleştiri mi alacak? Kendisi hiç eleştirmeyecek mi?” diye sorarsanız eğer; tabii bir Blogger da tehlikeli sonuç yapabilir fakat kırıcı olmamaya özen göstermeli ve bu kritik, devamlı olup fakatç, karşıdakini rencide etmek olmamalıdır. Ayrıca kendini de bir gözden geçirmelidir. İnsanoğlu hata yapabilir. Kimse 4-4lük değildir. Önemli olan ondan ders çıkarmak ve tekrarlamamak değil midir?

Yorum Yaparmısn ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir