WordPress ile Kendi Siteni Oluştur

Wordpress ile Kendi Siteni Oluştur

İnternette özellikle genç nesil daha çok girmekte ve kullanmaktadır. Bu anlamda her kullanıcı kendi sitesini yada blogunu kurup kendi işinin sahibi olmak ve kendi emeğinin neticelarını açık açık görmek istemektedir. Bu anlamda kendi blogunu yada sitesini kurmak için değişik siteler, bu işlemi kullanıcılara yaptırmaktadır. Bazıları ücret karşılığı yapmakta, bazıları ise ücretsiz yapmaktadırlar. Bunlardan biri de wordpress’ dir. Doğrusu blog yada site kurulumu için yardımcı enstrumantır.

Www.Wordpress.Com’ a kayıt yapılarak, kendi blogunuzu yada sitenizi rahatça yapabilirsiniz. Sitede kayıtlı olan linki bilgisayarınıza kurarak rahatça kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Bu site ile kendi makalenizi yazarak site yada blogunuz, google sıralamasında sitenin kendi özelliği olarak hızlı bir şekilde yükselmektedir..

WordPress’ in kurulumu 2001 yılına dayanmaktadır. Bu itibarla eski bir site değildir. WordPress ile blogunuzda yada sitenizde makale yazımı işi yapıldığının yanında, daha farklı işlemlerde yapılmaktadır. WordPress yardımıyla kullanıcı kendi istek ve deneyimlerini çok rahat ve kolay bir halde internet dünyasında yayınlayabilmektedir. Sürekli kendini geliştiren bir program olarak ses ve video çalma listeleri gibi değişik eklentilerle geliştirilmiştir.

WordPressin en önemli özellikleri yanında, kullanıcının tamamen isteğine bakılırsa şekillendirebildiği bir yapısı ile sayfasında ki temaları, yazıları, resimleri şeklinde parçaları teker teker kendisi değiştirebilmekte, kendi kurgusunu kolayca kendisini takip eden yada edeceklere sunabilmesi temelli bir programdır.

Yukarıdakilere ek olarak wordpress ile yapılabilecekler arasında, özellik olarak satış ortaklığı sistemlerinde kullanılan kodları, kendi site yada blogunuza ekleyerek satış ortaklığı sistemine üye olabilirsiniz. Bunların eklendiği bölümlere örnek, buddypress ve woocommerce’ dir.

WordPress, kurulduğundan bugüne dek kendisini geliştiren bir program olarak kullanıcısı her geçen gün artan güncel ve kaliteli bir programdır. Bu bağlamda, herkez kendi zihninde geliştirdiği blog yada siteyi wordpress ile kolayca oluşturabilir.

Yorum Yaparmısn ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir