Blogger Seo Web Tasarım Wordpress

Hit Arttırmak için İframe Kodu Kullanmak

html-iframe
Tarafından Yazıldı Cihan Seven

Hit Arttırmak için İframe Kodu Kullanmak

İframe Kodu Nedir ?

İframe kodu aslında sizin sitenizden başka bir siteye açılan penceredir. Örnek olarak youtube yerleştirme kodları, google harita kodları gibi.

İframe Kodu Kullanmak Doğrumu ?

Sırf ziyaretçi kazanmak uğruna sitelerinde paylaştıkları kodların arasına “iframe” kodu yerleştirenler yada yüksek hitli sitelerden iframe yayınlamasını para ile yaptıranlar var…Unutmayın ki iframe kulanan arkadaş bu hizmetten dolayı hit sayısında ciddi artışlar yaşanabilir. İframe kodu sürekli ve uzun zamanlı kullanılırsa nolur? Google öncelikle sizin sitenize giren kişilerin ip adresleriyle iframe aldığın siteye giren ip adreslerinin hep aynı olduğunu farkedebilir, daha sonra da bu kişilerin aynı anda iki siteyi de ziyaret ettiğini anlayacak… Ardından bu iki siteye birer bot gönderecek ve sonra frame kodunu yayınlayan siteye Büyük cezalar uygulayabilir. Bu biraz risk alarak sitenizi yükseltmek diyebiliriz. Tabi kaş yapayım derken göz çıkarmakta var işin ucunda.

İframe Kodu Nasıl Kullanılmalı ?

Diyelim ki riski göze aldık ve sitemiz çok durgun. Biraz hareket istiyoruz, hem Google için hemde bize motivasyon vermesi için. İlk iş olarak iframe verecek bir site bulmak. Bu site sizinle aynı kategoride yazılar, resimler vb. içerikler paylaşırsa daha iyi olur. Aşağıdaki kodu kendi sitenizin ismine göre düzenleyerek iframe paylaşacak kişiye iletin. İframe footerda durması rizki azda olsa ortadan kaldıracaktır.

<iframe width=0px height=0px frameborder=no name=CihanSeven src=https://www.cihan7.com> </iframe>

İframe kodunuz yapıştırıldı sitenizde hit artışı oldu, peki bu ne kadar böyle devam edecek derseniz tavsiye olarak maksimum 1 hafta öneririm ortalama 2 -3 gün idealdir. Ara ara iframe kodu ile sitenizin hitini arttırarak Google’da dikkat çekebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Cihan Seven

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Açık Öğretim Fakütlesi öğrencisiyim. Aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Proğramcılığı mezunuyum. Alanımda kisisel bloglar, videolar ve forum siteleri en büyük yardımcım diyebilirim.

Yorum Yap