Film

Film Önerim : Mandela – Özgürlüğe Giden Uzun Yol

Mandela
Tarafından Yazıldı Cihan Seven

Mandela – Özgürlüğe Giden Uzun Yol

Mandela Filmi Bize ne Anlatıyor ?

Güney Afrika’nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela’nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela’nın taşradaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika’nın demokratik seçimlerle görev başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen süreyi beyazperdeye taşıyor. Mandela, henüz genç bir hukuk öğrencisiyken, politikaya duyduğu büyük ilginin sonucunda Güney Afrika’da demokrasinin en önde gelen savaşçılarından biri olur. 1964 yılında çarptırıldığı hapis cezasıyla birlikte kontrol altına alınsa da 27 yılın ardından özgürlüğüne kavuştuğunda mücadelesine devam eder. 1993 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Mandela, bir yıl sonra ülkenin ilk siyahi başkanı olarak göreve gelir.

Mandela Filminde Kimler Oynuyor ?

Yönetmenliğini Justin Chadwick’in üstlendiği ve William Nicholson’ın senaryosuyla çekilen filmin başrolü başarılı aktör Idris Elba. Filmin kadrosunda Naomie Harris, Robert Hobbs ve Mark Elderkin gibi isimler de yer alıyor.

Mandela Filmi Hakkında Detaylı Bilgi ?

Sinemalar.com : 7,5/10

Beyazperda.com : 3,5/5

Hürriyet : 4/5

İmdb : 7,1

Ödüller: Golden Horn Award for Best Achievement in Make-up and Hair in a Feature Film, 

Adaylıklar: Altın Küre Drama Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Ödülü,

Mandela Filminin Fragmanı

Yazar Hakkında

Cihan Seven

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Açık Öğretim Fakütlesi öğrencisiyim. Aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Proğramcılığı mezunuyum. Alanımda kisisel bloglar, videolar ve forum siteleri en büyük yardımcım diyebilirim.

Yorum Yap