Seo Wordpress

WordPress Favicon Eklentisi

favicon-eklemek
Tarafından Yazıldı Cihan Seven

WordPress Favicon Eklentisi

Öneclikle Favicon dosyası siteniz ziyaret edildiğinde adres satırında belireceği gibi adresiniz sık kullanılanlara eklendiğinde de site adınızın baş kısmında görünecektir. Faviconlar özellikle siteyi sık kullanılanlara eklediğinizde listede kolayca bulunmasını sağlar. Yani bir anlamda o site için simgedir, bayraktır.

Peki bu faviconu nasıl ekleyeceğiz ?

Önce WordPress panelimize giriş yapıyoruz. Daha sonra Eklentiler bölümüne tıklıyoruz. Eklentiler bölümünden “Yeni Ekle” ye tıklıyoruz.

favicon-nasıl-eklenir

Açılan Yeni Ekleme Sayfasında Arama yerine “Heroic Favicon Generator” yazıyoruz. Daha Sonra Bulunan eklentiler arasından eklentimizi bulup yükle diyoruz. Yükledikten sonra Etkinleştir diyoruz.

favicon-nasıl-eklenir-2

Eklentimizi etkinleştirdikten sonra Ayarlar bölümüne geliyoruz. Ayarlar bölümünden “Heroic Favicon Generator” tıklıyoruz. Açılan sayfada Select Favicon diyoruz ve Ortam Kütüphanesinden herhangi bir resmi veya logoyu seçerek favicon yapıyoruz.

favicon-nasıl-eklenir-3

Yazar Hakkında

Cihan Seven

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Açık Öğretim Fakütlesi öğrencisiyim. Aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Proğramcılığı mezunuyum. Alanımda kisisel bloglar, videolar ve forum siteleri en büyük yardımcım diyebilirim.

Yorum Yap